امام جمعه ماکو:

تعلیم بدون تربیت صحیح فرامین دینی اثر بخش نیست

امام جمعه ماکو گفت:‌ علم آموزی و تعلیم بدون توجه به فرامین دینی و تربیت صحیح اثر نداشته و علم بدون تربیت آفت می شود.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، حجت الاسلام سید محمد هاشمی روزیکشنبه در آئین تجلیل از معلمان نمونه ماکو افزود: تعليم و تربيت همراه با حفظ ارزش هاي والاي انساني در دين اسلام از جايگاه ويژه اي برخوردار است و از آنجا که نخستین معلم انسان ها ذات اقدس الهی است ارزش و جایگاه معلم مشخص است.

وی با تاكيد بر اينكه تعليم و تربيت مي‌تواند به رشد و ارتقاي جسمي و رواني انسان كمك كند، بیان داشت:‌ اگر علم همراه با تربیت، تزکیه و ایمان نباشد، آفت می‌شود که به مراتب خطرناک‌تر از جهل است و رئیس جمهور ترامپ نمونه ای از انسان های تربیت نیافته می باشد.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه معلمین باید به دانش آموزان همانند پدر و مادر علمی باشند  ‌اظهار داشت: در سايه تعليم و تربيت نيازهاي فردي و اجتماعي، اقتصادي انسان به عبارتي تمام امور زندگي بشر با اين امر تامين مي شود.

نادر بهرامی مدیرآموزش و پرورش شهرستان ماکو نیز در این آئین گفت:‌ این آئین بصورت نمادین و باحضور محدود معلمان به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا برگزار می شود.

نادر بهرامی با اشاره به اینکه خدمات جامعه فرهنگی بخصوص در ایام بحران کنونی چه در عرصه مجازی و تولید محتوا و چه در عرصه آموزش و کمک به نیازمندان قابل تقدیر و ارزش است بیان داشت: همه معلمان منطقه در این شرایط جزو قهرمانان آموزش بودند و برای اولین بار خیرین شهرستان در سطح کشور نسیت به خرید گوشی های اندروید برای دانش آموزان نیازمند اقدام کردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.