پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به مناسبت عید سعید فطر

عيد سعید فطر، عيد بزرگ خودسازي و جهاد با نفس، عيد سربلندي در ضيافت الهي را به همه مسلمانان بویژه خواهران و برادران هم منطقه ای و همکاران تلاشگرم در عرصه‌هاي مختلف خدمت‌رساني در بخشهای مختلف بخصوص مجاهدان عرصه سلامت تبريک و تهنیت عرض می کنم.
بي‌شک اين روز بزرگ، برگزيده روزي است که خداوند آن را از ميان ديگر روزها، ويژه قدرداني از بندگان خويش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در حضرت او گرد آيند و بر خوان کرم او بنشينند، ادب بندگي به جاي آرند، چشم اميد به درگاه او دوزند و از خطاهاي خويش پوزش خواهند. عيد فطر، روز جشن رهايي از گناهان و اميدواري به رحمت بيکران او و سپاس و شکر بر هدايت الهي است.

عيد بازگشت به فطرت پاک خدايي انسان با تزکيه کامل درون، پيروزي در جهاد اکبر و خلق شدن دوباره‌ايست که مي‌تواند سرفصل زندگي جديدي باشد.

انسان روزه‌داري که يک ماه صيانت نفس و کسب قرب الهي کرده، در پايان آزموني سخت اما دلپذير، مي‌رود تا آنگونه زيستني را در پيش گيرد که در آن پيوندي مستحکم با رب‌العالمين، جايگزين همه پيوندها و تعلقات ديگر شود. ماه رمضان و روزه آن تمرين تقوا و نشانه دل کندن از تعلقات دنيوي و شوق انفاق و گذشت و حلاوت تلاوت، شب‌زنده‌داري و قدر دانستن ليله‌القدر است.

وقتي در مکتب ما عيد روزي است که در آن روزي گناه نکرده‌ايم، پس به يقين عيد يک ماه عبادت و اطاعت و دوري از گناه، عيد اکبر است.

عيد بهره‌مندي از فيوضات شب قدر و ليالي انتظار. عيد آمرزش گناهان و عيد سوختن هيزم معاصي در تن و جان در آميخته با پيرايه‌هاي ظاهري زندگي مادي است. پس خداي را به کبريا و عظمت وجود و جبروت و مغفرت و عفو و رحمت مي‌ستاييم و او را به حق اين روز بزرگ که براي پيامبرش اندوخته‌يي گرانبها و افتخار و بزرگي و افزوني است،

سوگند مي‌دهيم که همه ما را در همه خوبي‌هاي محمد و آل محمد داخل کند و از همه بدي‌هايي که آنان را از آن بري ساخته، بيرون آورد و بهترين خواسته بندگان شايسته را به ما عطا فرمايد.

در نماز عيد با زير آسمان رفتن، زير سايه خدا رفتن را قصد کنيم و از فرش به خاک رفتن را نماد عبور از تکبر به تواضع بشماريم و رساتر از هميشه تکبير بگوييم تا نشان سرزندگي و ترک غفلت‌ها و دلبستگي‌هايمان باشد

ان‌شا‌ء‌الله.

محمدرضا عبدالرحيميدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.