پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

آرشیو

امروز: دوشنبه 6 شهریور 1402

اخبار

اجرای ۱۳ پروژه عمرانی منطقه آزاد ماکو در دولت سیزدهم

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون ۱۳ پروژه عمرانی با هزینه کرد ۳۷۰۰ میلیارد ریال از محل درآمد های سازمان منطقه آزاد ماکو اجرا شده است.

اخبار

افزایش ۲ برابری سرعت اجرای طرح های عمرانی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در دولت مردمی

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بازدید از نخستین نمایشگاه روایت خدمت که به مناسبت هفته دولت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر شده است،گفت: در ۲ سال گذشته سرعت اجرای طرح های عمرانی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در دولت مردمی ۲ برابر شده است.

اخبار

ماکو هاب اتصال همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار با مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان گفت: منطقه آزاد ماکو به عنوان دروازه اروپا و سرزمین چهارسو، هاب اتصال همکاری های مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان است.

اخبار

از ابتدای دولت سیزدهم، بیش از 16 هزار میلیارد ریال از محل طرح های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسیده است

مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی و ۱۰.۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ماکو به اتمام رسیده یا در حال اجرا می باشد که از این میزان بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از محل طرح های به بهره برداری رسیده بخش خصوصی در منطقه آزاد محقق شده است.

اخبار

ارائه دستاوردهای سازمان منطقه آزاد ماکو درنمایشگاه روایت خدمت،وعده،وفا درتهران همزمان باهفته دولت

نمایشگاه دستاوردها و فعالیت های دولت با هدف ارائه اقدامات و دستاوردهای دستگاه های اجرایی در دو سال فعالیت دولت مردمی سیزدهم از چهارم تا هفتم شهریور در تهران برگزار می شود که منطقه آزاد ماکو نیز با دستاوردهای درخشان در این نمایشگاه حضور دارد.

اخبار

کمک و مساعدت جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای ارمنستان مهم و ضروری است

حجت الله عبدالمکی، مشاور رییس حمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که به همراه مناطق آزاد هفتگانه و بیش از 60 واحد تولیدی مستقر در این مناطق برای برگزاری نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران از سوم لغایت پنجم شهریور ماه در پایتخت ارمنستان حضور دارند، عصر دیروز به دعوت وزیر اقتصاد این کشور با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

اخبار

ایروان، میزبان نمایشگاه عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری مناطق آزاد ایران / حضور پربار منطقه آزاد ماکو در این نمایشگاه

نمایشگاه عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از سوم لغایت پنجم شهریورماه در پایتخت ارمنستان با حضور سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت‌های فعال در این مناطق در مرکز نمایشگاهی ایروان اکسپو برپا خواهد شد.‌

بنر روز

هفته دولت گرامی باد

هفته دولت» یادآور فداکاری‏های فرزندان پاک نهاد و گرانقدر انقلاب شهیدان والامقام «رجایی و باهنر» و احیا کننده روزهای پرشور خدمتگزاری یک دولت مکتبی و مردمی است، که به عنوان نمادی از وحدت مردم و دولت و یکی از افتخارات انقلاب اسلامی در تقویم ثبت شده است.

اخبار

تبیین ظرفیت های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری ماکو از طریق رسانه های بین المللی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در گفت و گو با پایگاه های خبری و خبرگزاری های خارجی مستقر در نمایشگاه بین المللی سلیمانه ضمن روایت جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی منطقه آزاد ماکو به تشریح فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در منطقه آزاد ماکو پرداخت.

اخبار

ماکو، چهار راه تجارت جهانی در اقتصاد فرامرزی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه ماکو به عنوان چهارراه ارتباطی شرق آسیا به اروپا و کریدور شمال به جنوب نقش ویژه ای در تحقق اقتصاد فرامرزی دارد گفت: همکاری خوبی بین اقلیم کردستان عراق و منطقه آزاد ماکو شکل گرفته است. 

اخبار

آغاز گام های عملی برای توسعه اقتصاد فرامرزی مناطق آزاد ایران از اقلیم کردستان عراق

در سومین روز از سفر مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی به اقلیم کردستان عراق،‌ حجت الله عبدالملکی با کمال مسلم وزیر صنعت و تجارت اقلیم دیدار و گفت و گو کرد.

اخبار

نشست گسترش همکاری اقتصادی و گردشگری ایران و اقلیم کردستان عراق/ امضای تفاهم نامه همکاری تجاری بین ماکو و اقلیم

در نشست گسترش همکاری اقتصادی و گردشگری ایران و اقلیم کردستان عراق با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد ایران و مقامات استان های اربیل و سلیمانیه عراق،‌ بهشت سرمایه گذاری ایران تشریح شد.

اجتماعی، فرهنگی، گردشگری

تشریح جاذبه های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری ماکو برای اقلیم کردستان عراق

حضور مؤثر در نمایشگاه بین المللی گردشگری استان سلیمانیه عراق، فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی و گردشگری منطقه آزاد ماکو در راستای جذب گردشگر و سرمایه گذار بود.

اجتماعی، فرهنگی، گردشگری

هدف از حضور مناطق آزاد در نمایشگاه عراق جذب سرمایه گذار و تبادل گردشگر است

مشاور رئیس جمهور گفت: هدف از حضور مناطق آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری استان سلیمانیه عراق،‌ جذب سرمایه گذاران حوزه گردشگری و تبادل گردشگر و توریسم است.

[انتهای مطالب این دسته]