به همت معاونت فرهنگی،‌اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو صورت می گیرد:

راه‌اندازی گذر فرهنگ و هنر منطقه آزاد ماکو به منظور توسعه کسب و کارهای فرهنگی

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ پروژه گذر فرهنگ و هنر منطقه آزاد ماکو با هدف توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری ،‌ ایمن سازی فضاهای سبز و تفریحی، توسعه صنایع خلاق و افزایش نشاط اجتماعی در پارک شادی ماکو راه اندازی می شود.

مهدی خلف خانی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه این این طرح براساس تفاهم‌نامه‌ همکاری میان سازمان منطقه آزاد ماکو و شهر ماکو اجرا می شود افزود: برای فاز اول اجرای این گذر فرهنگ و هنر ، مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو پیش بینی شده است.

او گسترش فعالیت‌های عمومی فرهنگی و رونق گردشگری در منطقه آزاد ماکو را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: ماکو به عنوان منطقه ای با هویت تاریخی چند هزار ساله، غنی از چنین معابر و گذرهای تاریخی است که می‌توان با برنامه ریزی در زمینه کالبدی و نرم افزاری از ظرفیت آن‌ها برای بیان مفاهیم فرهنگی و هنری بهره جست.

خلف خانی یادآور شد: حمایت از کسب و کارهای هنری و فرهنگی، توسعه فضاهای فرهنگی و هنری، رونق صنایع خلاق، حمایت سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه اندازی کسب و کار فرهنگی، پشتیبانی از کارآفرینی و فعالیت های نوآورانه در حوزه فرهنگ و هنر، فراهم آوردن امکانات لازم برای افزایش دسترسی مردم به آثار فرهنگی و هنری، افزایش نشاط اجتماعی، کمک به توسعه پایدار شهری و احیای هویت فرهنگی شهرها از اهداف عمده طرح یاد شده است.

معاون فرهنگی،‌هنری و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شهرداری ماکو نیز متعهد به تامین روشنایی و ساماندهی فضای سبز محل اجرای این پروژه شده که در قالب امضای تفاهم نامه بزودی اجرا می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *