سرمایه گذاری خارجی سه میلیون دلاری بخش خصوصی در واحد تولیدی پوشاک

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: واحد تولیدی پوشاک “دیانا تجارت ریسمان” با حجم سرمایه گذاری خارجی ۳میلیون دلار در شهرک صنعتی ماکو، از شهریور سال‌جاری فعالیت خود را آغاز کرده است.


ابراهیم جلیلی در حاشیه بازدید از فعالیت این واحد تولیدی با بیان اینکه فعالیت این واحد تولیدی پوشاک در زمینه پیراهن و کت و شلوار است افزود:  افزود: با توجه به بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی درحال حاضر ۱۱۰نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند که در صورت رفع این مشکل این تعداد به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه این واحد تماما با سرمایه گذاری خارجی انجام گرفته است، ادامه داد: میزان سرمایه گذاری در این واحد تولیدی سه میلیون دلار می باشد.

جلیلی اضافه کرد: همچنین با توجه به فعالیت جدید نیروی انسانی در این واحد روزانه ۶۰۰پیراهن تولیدمی شود، که قابلیت افزایش به ۲هزار عدد را دارد.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۰۰کت در این واحد تولید می شود خاطرنشان ساخت: تلاش بر این است که این مقدار را با تربیت نیروی کار افزایش یابد.

وی ادامه داد: ۸۰درصد محصولات این واحد تولیدی برای صادرات در نظر گرفته شده و مابقی در داخل کشور عرضه خواهد شد.

با آغاز فعالیت رسمی منطقه آزاد ماکو بیش از ده‌ها واحد تولیدی فعالیت خود را در آن آغاز کرده و واحدهای راکد و نیمه فعال نیز در شهرک صنعتی این شهرستان فعال شده است.

در حال حاضر ۱۲۰ واحد تولیدی صنعتی در این منطقه فعالیت می‌کند که این تعداد، منطقه را به یکی از فعال‌ترین مناطق در شمال غرب کشور از نظر تولید و صنعت تبدیل کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *