تجهیز بیمارستان شهدای شوط به دستگاه رادیولوژی دیجیتال

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه ازاد ماکو گفت: در پی اعلام نیاز شبکه بهداشت و درمان شوط مبنی بر نیاز مبرم بیمارستان شهدای شوط به ملزومات یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال و ارتقاء رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال به ارزش ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال با مساعدت سازمان منطقه آزاد ماکو خریداری شد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،‌ دکتر اسلام یادگاری افزود: با مساعدت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی سازمان منطقه آزاد ماکو و کمک یک میلیارد و ۳۰۰ میلیونی خیرین آخریت اندیش این دستگاه رادیولوژی دیجیتال از نمایندگی فروش کمپانی FUJIFILM کشور ژاپن خریداری و در محل بیمارستان شهدا نصب و راه اندازی گردید.

وی با بیان  اینکه استفاده از رادیولوژی دیجیتال در این مرکز، علاوه بر کیفیت بسیار بالای تصاویر رادیولوژی و افزایش سرعت کار، صرفه‌جویی اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت اضافه کرد: در این راستا با ارتقای یک دستگاه رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال (DDR)، این اقدام مهم گامی دیگر در خدمت رسانی بهتر به شهروندان و هم‌چنین صرفه‌جویی در منابع اقتصادی کشور می باشد.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش روزافزون هزینه دستگاه های رادیولوژی آنالوگ و همچنین دلایلی نظیر پایین بودن کیفیت تصاویر و بالا بودن میزان دوز دریافتی بیماران در دستگاه های رادیولوژی آنالوگ، ارتقاء این دستگاه ها به دیجیتال به منظور کاهش هزینه های بیمارستان و ارتقاء سطح سلامت و ایمنی بیماران بسیار ضروری به نظر می رسید.

وی خاطر نشان ساخت: ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی منطقه، رویکرد جدی سازمان منطقه آزاد ماکو در سال های اخیر می باشد  و تاکنون در بیش از  ۷۰ میلیارد ریال در حوزه بهبود زیرساخت‌های سلامت این منطقه از محل درآمدهای سازمان هزینه شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.