در ششمین دوره افتتاح پروژه های مناطق آزاد به فرمان رییس جمهور؛

آغاز بهره‌برداری از ۶۲ طرح‌ سرمایه گذاری و زیر بنایی در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشور

بهره‌برداری از طرح‌ های سرمایه گذاری و زیر بنایی به ارزش سه هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان با حضور ویدیوکنفرانسی رییس‌جمهور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو به نقل از فرینا، همزمان با هفتاد و هشتمین هفته از افتتاح طرح های مهم ملی کشور با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید» و در ششمین دوره افتتاح طرح های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی، بهره برداری از ۶۲ طرح تولیدی اقتصادی و زیربنایی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و سیستان و بلوچستان با حضور ویدیوکنفرانسی رییس‌جمهوری آغاز شد.

این طرح‌ها در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی ماکو، چابهار، ارس، انزلی اجرا شده و با افتتاح این طرح‌ها برای یکهزار و ۶۳۸ نفر اشتغالزایی مستقیم فراهم شده است.

در «منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس»، ۳۸ طرح اقتصادی و زیربنایی با ارزش سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۶۶۳ نفر به بهره برداری رسید.

این طرح‌ها شامل تولید کشنده ۲۶۳۱ یورو ۵ ارس خودرو دیزل، مجتمع مشاهیر آذربایجان فازهای دو، سه و چهار در زمینی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع، مجتمع تجاری هایپر اسکار در زمینی به مساحت ۲۰ هزار ۶۷۲ مترمربع، ۱۰ مجتمع مسکونی خدماتی و آزمایشگاه غذا و دارو می‌شود.

چهار پروژه سرمایه گذاری و زیربنایی در «منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ماکو»، با ارزش سرمایه‌گذاری ۷۵۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۳۶۰ نفر بهره‌برداری شد.

این پروژه‌ها شامل بزرگراه شهید سردار سلیمانی، تاسیسات زیربنایی فرودگاه منطقه آزاد ماکو، پروژه مشارکتی پایانه هوشمند و چندمنظوره نوبت دهی و خدماتی ۶۵۰ کامیون، پل تقاطع غیرهمسطح فرودگاه است.

در «منطقه آزاد انزلی» هم ۱۴ طرح سرمایه گذاری و زیربنایی با ارزش سرمایه گذاری ۶۱۶ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۴۴۶ نفر با دستور رییس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

واحد صنعتی تولید لامپ و مجتمع مسکونی تجاری مهتاب از طرح‌هایی است که امروز در این منطقه به بهره‌برداری رسید.

امروز همچنین ۶ پروژه سرمایه گذاری و زیربنایی در «منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار»، با اعتبار سرمایه گذاری ۲۱۶ میلیارد تومان و با اشتغالزایی برای ۱۶۹ نفر افتتاح شد که از جمله این طرح‌ها می‌توان از فاز ۳ آریا پروفیل، هتل سه ستاره گیلان، شهرک مسکونی یاس، واحد بازیافت آلومینیوم و طرح مسئولیت اجتماعی نام برد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.