رشته معدن در هنرستان های منطقه آزاد ماکو ایجاد می شود


به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو این تفاهم نامه با هدف توسعه دانش و مهارت های کلاسیک و نوین این حوزه مهم صنعت و نیز توسعه تکنیک های مدرن معدن و معدنکاری (اکتشاف , استخراج و فرآوری) و نیز تربیت نیروی انسانی مورد نیاز منطقه به امضا رسیده است.

ایجاد رشته معدن یکی از مطالبات فعالین بخش معدن و دانش آموختگان منطقه آزاد ماکو بود که با ایجاد آن توسعه و ترویج دانش معدن و تربیت نیروی انسانی ماهر در منطقه برای اشتغال در این حوزه و بومی سازی و ترویج دانش معدنکاری در منطقه به منظور افزایش بهره وری از پتانسیل معدنی منطقه را شاهد خواهیم بود.

همچنین در این تفاهم نامه همکاری در تربیت و پرورش نیروی کار بخش معدن در منطقه در سطح هنرستانهای منطقه به منظور جذب در بازار کار، ایجاد زمینه های همکاری مشترك و استفاده متقابل از ظرفیت ها و توانمندي هاي سازمانی و آموزش طرفین،‌ همکاری در بهره گیری از توان تخصصی طرفین تفاهم نامه جهت آموزش و برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی و حرفه ای، آموزشی، ارائه مشاوره های شغلی و … به دانش آمو زان، همکاری در راه اندازی و توسعه رشته های مرتبط با معدن و صنایع معدنی در آموزشکده فنی و حرفه ای مورد نظر منطقه به عنوان اهداف این تفاهم نامه ذکر شده اند.

شایان ذکر است : منطقه آزاد ماکو به لحاظ داشتن معادن و پتانسیل‌های معدنی منحصربفردترین منطقه آزاد ایران و بلکه دنیا است. معادن متعدد سنگ تزئینی با رنگهای متنوع (تراورتن و مرمریت)، مصالح ساختمانی (آهک، گچ و شن و ماسه)، منیزیت، سیلیس و نیز ذخایر و پتانسیل های قابل توجه بازالت، مس، زرنیخ و آهن هماتیتی نشان دهنده منطقه ای غنی از مواد معدنی مختلف استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *