فراخوان پلمب دفاتر تجاری 

به اطلاع کلیه فعالین اقتصادی اعم از حقوقی و حقیقی ثبت شده در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری سازمان منطقه آزاد ماکو می رساند با ملحوظ داشتن موارد مهم زیر جهت پلمب دفاتر سال  ۱۴۰۱  از ابتدای دی ماه ۱۴۰۰  با ملحوظ داشتن موارد زیر به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری سازمان منطقه آزاد ماکو مراجعه نمایید.

  • پلمب دفاتر تجاری سال ۱۴۰۱منوط به ارائه مجوزات ماخوذه از سازمان در موضوع مرتبط با فعالیت شخص است
  • یکی از شرایط اصلی برخورداری از معافیت مالیاتی، پلمب دفاترتجاری قبل از شروع سال مالی است. لذا کلیه تجار، بازرگانان و فعالین اقتصادی و کلیه اشخاصی که قصد آغاز یا ادامه فعالیت در سال ۱۴۰۱ دارند، باید در فرصت باقی مانده از سال ۱۴۰۰ (قبل از شروع سال مالی) برای پلمب دفاتر اقدام نمایند لذا تقاضا دارد:
  • برای انجام تشریفات اداری پلمب دفاتر تجاری سال ۱۴۰۱ حضور یکی از اعضاء هیئت مدیره یا نماینده و یا وکیل قانونی شرکت الزامی است. معرفی نامه فرد نماینده می بایست در سربرگ شرکت تنظیم و توسط صاحبان امضاء مجاز امضاء و به مهر شرکت ممهور گردد. وکالتنامه وکیل باید در قالب سند رسمی (محضری)، معتبر، صریح در موضوع و از سوی شخص حقوقی اعطاء شده باشد .
  • هزینه فروش دفاتر(کل و روزنامه)۵۰۰/۰۰۰ ریال و حق الثبت پلمب دفاتر ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد که در محل اداره ثبت شرکت ها و با دستگاه کارتخوان قابل پرداخت است . دفاتر فروشی موجود حاوی ۳۹ صفحه است، در صورت نیاز به دفاتر با صفحات بیشتر ، قبلاً نسبت به تهیه آن از کتابفروشی های سطح شهر اقدام نمائید .
  • با توجه به اینکه شروط برخورداری از هرگونه معافیت مالیاتی درمناطق آزاد اخذ مجوز فعالیت اقتصادی، ارائه اظهارنامه در موعد مقرر و ارائه دفاتر پلمپ شده به اداره امور مالیاتی می باشد، چنانچه شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی و پلمب دفاتر در مهلت باقی مانده از سال ۱۴۰۰ نگردد ،بعنوان شرکت غیر فعال تلقی شده و شناسه ملی اختصاص یافته به حالت تعلیق در خواهد آمد و و بالطبع از مزیت معافیت مالیاتی منطقه آزاد هم بهره مند نخواهند شد.

 

                               اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری سازمان منطقه آزاد ماکو

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *