معاون اقتصادی رئیس‌جمهور:

مجمع تشخیص با الحاق دبیرخانه مناطق آزاد به وزارت اقتصاد مخالف است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در واکنش به طرح الحاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق‌آزاد در ذیل وزارت اقتصاد گفت: این کار صورت نخواهد گرفت.

محسن رضایی عصر امروز پنجشنبه در یادمان شلمچه با اشاره به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در منطقه بیان کرد: فرصت‌ها و ثروت‌های بسیاری در منطقه وجود دارد اما مردم از آن منتفع نیستند، مشکل اصلی ما تحریم‌های داخلی است که دست و پای مردم را برای فعالیت بسته است.

وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد نیازمند حمایت‌های قانونی هستند، افزود: حدود اختیارات مناطق‌آزاد روشن نیست و در این راستا مصوباتی در ستاد اقتصادی دولت تهیه شده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تاکید کرد: سعی خواهیم کرد که منطقه آزاد اروند همچون دوران دفاع مقدس که آبادان و خرمشهر دژ مستحکمی برای تمام ملت ایران بودند، اقتصاد این منطقه را شکوفا کند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در واکنش به طرح الحاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق‌آزاد در ذیل وزارت اقتصاد گفت: این کار صورت نخواهد گرفت چون کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام این مصوبه را مغایر با قانون اساسی و مغایر با مصوبات احکام دائمی برنامه ششم توسعه دانسته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *