آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو درهفته دولت سال جاری خبرداد.

علی داداش زاده در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو گفت: فاز دوم پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو بطول ۱۳.۵ کیلومتر با احداث راه دسترسی و  دیوار بلوکی به عرض ۴۰ سانتی متر و طول ۱۳ هزار ۵۰۰ متر در هفته دولت سال جاری کلنگ زنی می شود.

وی با بیان اینکه برای این پروژه ۱۷۲ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است افزود: عملیات اجرایی فاز اول پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو نیز به طول ۱۰ کیلومتر با قدرت در حال انجام بوده و از پیشرفت چشمگیری برخوردار است.

داداش زاده ادامه داد: این پروژه که ۵ کیلومتر سمت راست و ۵ کیلومتر سمت چپ دروازه ورودی در حال احداث است با اعتبار ۲۵۶ میلیارد ریال از محل درآمدهای سازمان منطقه آزاد ماکو از سال گذشته آغاز شده و هم اکنون در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: این پروژه شامل، راه دسترسی و فنس اصلی به طول ۱۰۱۳۳ متر که مشتمل بر عملیات خاکبرداری، خاکریزی، تسطیح و پخش و آب پاشی، کامپکت و ابنیه فنی پل های موجود در مسیر و اجرای فنس کشی (بدنه دیوار بتنی پیش ساخته مسلح، ستونک ها، میله هاف شاخک ها، فنس و سیم خاردار) و ساخت ۳ عدد گیت فرعی به همراه محوطه سازی و اجرای لایه آسفالتی است.

شایان ذکر است؛ عدم محصور سازی منطقه، یکی از عوامل سلبی برای حضور سرمایه گذاران بوده و پروژه فنس کشی باهدف اجرای کامل قانون مناطق آزاد و فراهم سازی بستر استفاده از مزیت های قانونی مناطق آزاد در عملیاتی سازی اهداف بند یازده سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برای فعالین تمام بخش های اقتصادی بویژه صنعت، معدن، کشاورزی، دامپروری و خدمات و نیز همه بخش های خدمت رسان عمومی در سطح منطقه و همه ساکنین آن اجرا می شود و در کنار این هدف اساسی، اطمینان بخشی به مردم و حاکمیت از اقدامات پیشگیرانه از شکل گیری هرگونه اقتصاد پنهان خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *