به مناسبت ۲۶ آذرماه روز ملی حمل ونقل:

آئین تجلیل از فعالان صنعت حمل ونقل منطقه آزاد ماکو برگزار شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن تقدیر از فعالان حمل و نقل منطقه آزاد ماکو گفت:‌ موقعیت ژئوپلتیک این منطقه و قرار گرفتن مهمترین مرز زمینی تجاري و مسافري بازرگان با تردد حدود ۴۰۰ هزار کامیون و حدود ۲ میلیون نفر مسافر در محدوده منطقه آزاد ماکو، این زمینه برای منطقه آزاد ماکو فراهم شده است تا خود را به یک قطب ترانزیت و حمل و نقل مهم تبدیل کند.

حسین گروسی در حاشیه برگزاری آئین تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل منطقه آزاد ماکو، که با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین و فعالان حمل و نقل منطقه آزاد ماکو، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو افزود: عبور یکی از اصلی ترین کریدورهاي حمل و نقل و ترانزیت ملی و بین المللی از محدوده این منطقه و پتانسیل ایفاء نقش و ایجاد ارزش افزوده در ۳۲ جریان تجاري منطقه ای و بین المللی با حجم تجارت سالیانه بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد دلار، صنعت لجستیک و حمل و نقل را به یکی از محورهاي اصلی کسب و کار و فعالیت در منطقه آزاد ماکو تبدیل کرده است.

حسین گروسی که ترجیح داد به جای سخنرانی در جمع فعالان حمل ونقل به مشکلات و مسائل آنان گوش فرا دهد افزود: مشکلات مربوط به حوزه حمل و نقل منطقه احصا شده و طی برنامه راهبردی نسبت به رفع آنان اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه خدمات حمل‌ونقل در هر نقطه ای دنیا به عنوان پیشران اقتصاد حائز اهمیت است، افزود: صنعت حمل‌ونقل به عنوان یک زیرساخت موجب رشد و تعالی سایر بخش‌های اقتصادی منطقه آزاد ماکو می تواند باشد.

امام جمعه ماکو نیز در این آئین با بیان اهمیت کار در حوزه حمل ونقل و رانندگی گفت: رانندگان و فعالان حمل و نقل با تکیه بر فرامین الهی،‌از ائمه معصومین مدد گرفته و در مسیر جاده ها بر خدا توکل نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد هاشمی افزود: هدف از خلقت بشر اين است كه انسان به مقصد اصلي يعني قرب الهي برسد و براي طي اين مسير راهكارهايي وجود دارد كه كه در قرآن كريم،فرمايشات پيامبران و ائمه معصومين(ع ) آمده است.

در این آئین تعدادی از فعالان حمل و نقل و رانندگان منطقه آزاد ماکو مورد تجلیل قرار گرفتند.

شایان ذکر است:‌ آئین گرامیداشت روز حمل و نقل به همت انجمن صنفی رانندگان وسائط نقلیه سنگین ماکو- بازرگان، شرکت جاده پویان جهان و شرکت طاهر بار کهکشان و مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *