پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

خانه های بهداشت و مراکز سلامت منطقه آزاد ماکو بهسازی و تجهیز می شود

مدیرغذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو از بهسازی و رفع مشکلات خانه های بهداشت و مراکز سلامت منطقه آزاد ماکو که دارای مشکلات و وضعیت نامطلوبی هستند خبرداد.

دکتر اسلام یادگاری در جلسه ای که با حضور مدیران بهداشت و درمان شهرستان ماکو  به منظور بررسی راهکارهای رفع نقایص، تجهیز و نوسازی خانه های بهداشت منطقه آزاد ماکو برگزار شد افزود: در راستای ارتقاء زیرساخت های حوزه بهداشتی و درمانی منطقه و جهت ارائه خدمات بهداشتی بهینه به شهروندان روستایی این جلسه تشکیل یافت.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت نامناسب فضای فیزیکی خانه های بهداشت روستایی منطقه و مساعدت مدیر عامل محترم مقرر شد بعد از انجام کامل مطالعات نیازسنجی و اولویت بندی موضوع، پیشنهاد برنامه پنج ساله تعمیر و تجهیز خانه های بهداشت روستایی منطقه در شهرستان ماکو، شوط و پلدشت تنظیم و توافق نامه ای با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو و دانشگاه علوم پزشکی استان در این راستا جهت رفع مشکلات عمرانی خانه های بهداشت منطقه منعقد خواهد شد.

یادگاری با اشاره به هزینه کرد قریب به 200 میلیارد ریالی سازمان منطقه در حوزه سلامت از جمله تجهیز بیمارستان های مستقر در شهرستان های منطقه اضافه کرد: برای تعمیر و تجهیز خانه های بهداشت در سال جاری ده میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و به ترتیب اولویت براساس وضعیت های اضطراری خانه ها هزینه خواهد شد.

وی سیاست سازمان منطقه آزاد ماکو را ارتقای شاخص های سلامتی و بهداشتی منطقه برشمرد و تصریح کرد: برای این منظور سازمان منطقه آزاد ماکو به تنهایی نمی تواند تمام زیرساخت بهداشتی و درمانی منطقه را رفع کند لذا باید از اعتبارات استانی و ملی نیز برای این منظور بهره گرفت.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین