مدیر آب و کشاورزی سازمان منطقه آزاد ماکو:

۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی در منطقه آزاد ماکو

مدیر کشاورزی سازمان منطقه آزاد ماکو نیز گفت: با سرمایه گذاری چندین شرکت بزرگ در این منطقه پیش بینی می شود  ۶ هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری می شود.

جبار طالبی افزود: خوشبختانه  سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این منطقه فعال هستند که از جمله شرکت محور طلایی که شهرک لجستیک را احداث می کند و شرکت توسعه و عمران اراضي کشاورزي (بانک زمين) که با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی در خصوص طرح های کشاورزی سرمایه گذاری می کند.

وی تصریح کرد: شرکت دشت پیمان ماکو (یک و یک) نیز با حجم سرمایه‌گذاری ۵۸۰ میلیارد ریالی سرمایه گذاری در این منطقه را آغاز کرده است.

جبار طالبی افزود: شرکت کرانه نیلگون افق با حجم سرمایه گذاری۴  هزار میلیارد ریال به عنوان سرمایه گذار کلان در منطقه جهت احداث گاوداری صنعتی ۱۰ هزار راسی اقدام کرده است.

جبار طالبی افزود: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۱۵ هکتار  با اشتغالزایی مستقیم  ۳۰۰ نفر سال ۹۷  عملیات اجرایی پروژه اش را آغاز می کند.

سرمایه گذار حوزه زراعت و باغبانی در منطقه آزاد ماکو نیز با اشاره به وسعت، شرایط آب و هوایی مناسب این منطقه گفت: با توجه به مزایا، معافیت های مالیاتی، هم مرزی با اروپا و تسهیل تجارت در این منطقه اقدام به سرمایه گذاری ۱۸ میلیارد ریالی در حوزه زراعت و باغبانی کرده ام .

حجت حسین زاده افزود: این پروژه در مساحت ۶۵ هکتار و با اشتغالزایی ۲۱ نفر کردیم که بزودی اجرایی می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.