پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

بخشنامه جدید در خصوص بخشودگی جرایم مالیاتی در مناطق آزاد تا میزان صددرصد

مدیر مالی سازمان منطقه آزاد ماکو از امکان بخشودگی جرایم مالیاتی صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی فعال در مناطق آزاد برای سال های ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۴ تا میزان صددرصد خبرداد.

امید عارفی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو افزود:‌ طی ابلاغیه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،  به موجب تبصره ۲ ماده ۱۱۹ قانون برنامه پنج ساله  پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، شرط برخورداری از معافیت مالیاتی در طی برنامه مذکور تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر بوده است.

وی افزود: از آنجایی که برخی از صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی فعال در مناطق آزاد تجاری وصنعتی به علت عدم آگهی نسبت به قوانین و مقررات برای سال های ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۴ از تسلیم اظهارنامه مالیاتی خودداری نموده و علاوه بر محرومیت از معافیت های قانونی، مشمول جرائم مقرر در قانون مالیات های مستقیم نیز شده اند لذا به منظور تکریم مودیان مذکور در صورت پرداخت اصل مالیات حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری، طی این بخشنامه، اختیار بخشودگی جرائم قابل بخشش مودیان یادشده برای عملکرد سال های ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۴ تا میزان ۱۰۰ درصد به مدیران مناطق ذی ربط تفویض شده است.

عارفی خاطرنشان ساخت: طی اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،  تمام یا قسمتی از تفویض اختیار مذکور در چارچوب تعیین شده و با رعایت مقررات قابل تفویض به معاونان مدیرکل و روئیای ادارات امور مالیاتی ذیربط خواهد بود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین