عدم اجرای موافقت نامه تعریض جاده پلدشت توسط اداره کل راه و شهرسازی آذربایجانغربی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: سال گذشته بین منطقه آزاد ماکو و اداره کل راه و شهرسازی استان و فرمانداری پلدشت موافقت نامه ای در خصوص اجرا و زیرسازی  جاده پلدشت – مرنگلر با طول ۲۳ کیلومتر منعقد شد که اداره راه و شهرسازی به تعهدات خود عمل نمی کند.

حسین فروزان در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو افزود: مطابق این تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد ماکو ملزم به اجرای کلیه عملیات مربوط به خاکبرداری، خاکریزی لایه های اساس، زیراساس، بستر و کلیه عملیات مربوط به زیرسازی و احداث ابنیه فنی مسیر پلدشت – مرگنلر در فاز اول مطابق با نقشه مشخصات فنی شد.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز ملزم به اجرای آسفالت ریزی در دولایه به طول ۲۳ کیلومتر و عرض ۱۳ متر (۶/۵ متر باند احداث شده توسط سازمان منطقه آزاد ماکو و ۶/۵ متر راه قدیم موجود در مجموع ۱۳ متر) مطابق با نقشه مشخصات فنی بود که متاسفانه با وجود آماده بودن ۱۵ کیلومتر از جاده برای آسفالت، اداره راه و شهرسازی از ادامه پروژه امتناع ورزیده و نبود بودجه کافی را بر این تصمیم مدعی شده و به تعهدات خود در این خصوص عمل نکرده است.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی نیز در نامه ای به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در تاریخ ۲۵ شهریورماه سال جاری خواستار تامین و تخصیص اعتبار برای انتخاب پیمانکار شده است.

ابراهیم مبارک قدم اعتبار لازم برای آسفالت را بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال و میزان قیر مورد نیاز برای ۱۰ کیلومتر آسفالت این جاده را ۲۰۰۰ تن عنوان کرده است.

ys3x_photo_2017-11-19_00-28-54.jpg

ub42_photo_2018-01-30_19-38-07.jpg

wyi_photo_2018-01-30_19-38-22.jpg1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.