نوبخت: ۱۱۲ واحد صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد ماکو فعال هستند

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو درپاسخ به سوالان خبرنگاران در فضای مجازی با اشاره به فعال شدن واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال گفت: در حال حاضر ۱۱۲ واحد صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد ماکو فعالیت می کنند.

اکبر نوبخت تعداد معادن فعال در منطقه را ۱۴ معدن برشمرد و افزود: در حال حاضر با فعال شدن واحدهای صنعتی و تولیدی منطقه آزاد ماکو،  برای ۲هزار و ۲۴۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی میزان سرمایه گذاری در این منطقه را ۱۳۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود:  ۹۵ میلیون دلار نیز سرمایه گذاری ارزی خارجی در منطقه آزاد ماکو صورت گرفته است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به مهمترین سرمایه گذاری های خارجی انجام شده در این منطقه گفت: سرمایه گذاری هندی ها در تولید فروآلیاژ ، سرمایه گذاری چینی ها در احداث نیروگاه ۱۶۰۰ مگاواتی در چند فاز و  ۲ پروژه ترانسفورماتور توزیع روغنی و سیمان ماکو که در مرحله احداث هستند از جمله سرمایه گذاری های بخش خصوصی و خارجی هستند.

وی با تاکید بر حمایت سازمان منطقه آزاد ماکو از کشاورزان و تولیدات کشاورزی اظهارداشت: دولت به منظور استفاده کشاورزان از منابع آب، اقدام به اجرای پروژه های مختلف می کند و پایاب سد کرم آباد از سال آینده مورد بهره برداری کشاورزان قرار می گیرد .

نوبخت با اذعان بر اینکه از سال ۱۳۴۱ و با اجرای قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع بخشی از اراضی کشاورزان در اراضی ملی قرارگرفته و بهره‌برداران این بخش تا این دهه از آن رنج‌برده‌اند، افزود: در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با موضوع رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات اشخاص، سازمان منطقه آزاد ماکو با همکاری جهادکشاورزی و ثبت احوال با عقد تفاهم نامه ای در مرکز استان به‌منظور ارتقای سطح اراضی کشاورزی و احقاق حقوق ازدست‌رفته کشاورزان و زارعان، اقدام کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *