طی سال گذشته؛

بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو کشف شد

فرمانده هنگ مرزی ماکو از بیش از ۱۰۹میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، سرهنگ پاسدار شیرزاد حاجی زاده در جمع خبرنگاران در این شهرستان گفت: نیرو‌های این هنگ در سالی که گذشت موفق به کشف ۱۰۹ میلیارد و ۵۱۴ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۱۰ ریال کالای قاچاق در حوزه استحفاظی این هنگ شده اند.

وی در تشریح گزارش عملکرد سال ۹۶ گفت: از اعم کشفیات طی سال گذشته می توان به کشف انواع کالاهای قاچاق از قبیل مواد سوختی به مقدار ۱۸۳ هزار و ۳۸۷ لیتر اشاره کرد.

وی قاچاق را عامل مخرب اقتصاد جامعه عنوان کرد و ادامه داد: انواع سیگار خارجی یک میلیون و ۷۰۰ هزار پاکت، ۴۱۵ هزارو ۳۷۹ بسته انواع دارو،۲۱ هزارو ۶۳۶ عدد لوازم پزشکی طی سال گذشته کشف شد.

فرمانده هنگ مرزی ادامه داد: تعداد ۷۶۷ هزار و ۴۸۹ کیلو گرم نقره، ۶ هزارو ۸۶۳ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۹ هزارو ۵۰۰ کیلو گرم آلیاژ طلا ونقره و ۲۵۸ دستگاه گوشی موبایل از دیگر اقلام کشف شده است.

وی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی کشفیات گفت: در این مدت ۲۹۳ دستگاه خودروی حامل قاچاق، دستگیری ۴۴۵ نفرو ۸۶۵ مورد پرونده تشکیل شده است.

فرمانده هنگ مرزی ماکو در پایان عنوان کرد: درپی ارتقای امنیت مرزها و برخورد جدی و قانونی با متخلفان اقتصادی طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای سرزمینی این شهرستان به اجرا گذاشته می شود و مرزداران این هنگ همچون سدی در برابر مخلان اقتصادی و سودجویان ایستاده اند.

***خبرنگار:مهدی تندرستدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *