توسط مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ماکو :

فاز اول پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو کلنگ زنی شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در حاشیه مراسم آغاز عملیات فنس کشی این منطقه در جمع خبرنگاران گفت: عملیات فاز اول فنس کشی منطقه آزاد ماکو با برآورد هزینه بیش از ۳۵ میلیارد ریال به طول ۵ هزار و ۱۰۰ متر از گیت وردی منطقه کلنگ زنی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه آزاد ماکو؛ حسین فروزان افزود:فاز اول فنس کشی محدوده منطقه آزاد ماکو با احداث جاده راه دسترسی به طول  ۸۵۰ متر که مشتمل بر کارهای خاکبرداری، خاکریزی و کامپکت، پخـش و آب پاشي و تسطيح و اجرای لایه روسازی و آسفالت ، اجرای دیوارها (بدنه دیوار سنگی و بلوک سیمانی، ستونکها، میله ها، شاخکها، فنس و سیم خاردار) اجرا می شود.

وی افزود: براساس فهرست بهای رشته «ابنیه» و «راه، راه آهن و باند فرودگاه» سال ۱۳۹۶ و با اعمال ضرايب قانونی و تجهیز کارگاه جمعاً به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون و ۱۷۷ هزار  ريال.برآورد هزینه شده و در مدت ۶ ماه و با دوره تضمين ۲۴ ماه له مرحله اجرا درآمد.

وی اظهار داشت: : فنس کشی و مشخص کردن محدوده منطقه‌ای آزاد ماکو را از اولویت های پروژه های منطقه آزاد ماکو بوده و  یکی از دلایل به طول انجامیدن اجرای عملیات فنس کشی در این منطقه، بررسی مسئله ادغام چالدران به منطقه آزاد بود.

وی ادامه داد: دستگاه نظارتی این پروژه مهندسین مشاور هنر معماری اشکوب و پیمانکار شرکت سارال بعد از انجام مناقصه مشخص شدند.

فروزان با اشاره به اینکه فنس کشی در محدوده منطقه آزاد ماکو باعث رونق  صنعت منطقه می شود اظهارداشت: این با حمایت مردم و مسئولین از سرمایه گذار در جهت حضور در این منطقه تحقق  می یابد.

وی به معایب فنس کشی در این منطقه نیز اشاره و اضافه کرد : نگهداری این فنس و گیت ورودی هزینه‌های برای سازمان دارد که اعتبارات این هزینه ها ازمحل پروژه‌هایی که در راستای عمرانی و آبادانی منطقه در نظرگرفته شده کاسته و به این بحث اختصاص داده می شود.

شایان ذکر است؛ محل اجرای این پروژه گیت ورودی محدوده منطقه آزاد ماکو مابین قره ضیادین و مرگنلر است که درمدت زمان  ۶ ماه و دوره تضمینی ۲۴ ماهه اجرا می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *