همزمان با هفته دولت؛

بیش از ۶۰ پروژه عمرانی و خدماتی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری می رسد

همزمان با هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، بیش از ۶۰ پروژه عمرانی و خدماتی شامل ۱۸ طرح در شهرستان ماکو، ۲۵ طرح در شهرستان شوط و ۲۰ پروژه در شهرستان پلدشت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو؛ شاهین علیزاده فرماندار ماکو با تشریح پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت در شهرستان ماکو گفت:  امسال همزمان با هفته دولت بیش از ۱۸ طرح عمرانی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد ریال در شهرستان ماکو کلنگ‌زنی، افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

گازرسانی به روستاها، افتتاح مرکز روستایی و زیست پزشکی، ۹۰ واحد مسکن روستایی، اجرای طرح آسفالت روستایی از محل قیر رایگان، لکه گیری و آسفالت راه روستایی، لایروبی قنات روستایی و مدرسه ۱۲کلاسه بعثت طرح هیای افتتاحی است که برای این طرح ها بیش از ۷۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
فرماندار ماکو افزود: سه طرح آبیاری قطره ای، طرح تولید لباس زیر و راحتی، طرح تولیدی مجموعه خمیر بازی، طرح تولید موم موبر بهداشتی، اتصالات رادیاتورهای پنلی، لوله های پلی اتلین آب چکاندار و طرح پکیج گرمایشی گازی جزو طرح های تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی است که حدود ۲۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این خصوص صورت گرفته است.
علیزاده آب شرب روستای ایلانقره و تکمیل ایل راه ییلاق مصطفی قلعه سی را پروژه های در نظر گرفته برای کلنگ زنی در هفته دولت عنوان کرد و گفت: سه میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال اعتبار برای این ۲ طرح پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها برای ۱۳۷ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می شود.

حسن عبداللهی فرماندار شوط نیز با تشریح برنامه های هفته دولت این شهرستان گفت: ۲۵ طرح در شهرستان شوط که شامل پنج مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی، هنرستان ۱۰ کلاسه بنیاد برکت، تقویت و اصلاح شبکه توزیع برق، طرح هادی روستایی، تعریض و بهسازی جاده شوط، سالن کشتی، چندین طرح عمران شهری و گازرسانی روستا‌یی به بهره برداری می رسد.

فرماندار پلدشت نیز گفت: همزمان با هفته دولت ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان از قبیل گازرسانی، آبرسانی و طرح های عمرانی در پلدشت به بهره برداری می رسد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.