تردد بیش از ۱۰۰۰ زائر خارجی اربعین از منطقه آزاد ماکو

رییس ستاد استقبال از زائران اربعین حسینی منطقه آزاد ماکو گفت: در هفت روز نخست اجرای طرح استقبال بیش از یکهزار نفر زائر خارجی از طریق پایانه مرزی بازرگان وارد این منطقه شدند.

به گزارش ایرنا، حسین حمزه لو در حاشیه استقبال از زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی بازرگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ورود زائران از روز سه شنبه /۲۳ مهرماه/ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: استقبال از زائران تا سوم آبان ماه ادامه می یابد و پیش بینی شده است که از طریق این مرز بیش از ۲ هزار نفر وارد منطقه آزاد ماکو و عازم کربلا شوند.
به گزارش ایرنا، همایش پیاده روی اربعین حسینی با حضور میلیونی مسلمانان از هفته جاری آغاز می شود و تا روز اربعین ادامه می یابد؛ زائران خارجی پس از ورود به ایران از طریق مرز بازرگان، از استان‌های آذربایجان غربی و کردستان عبور می کنند و از طریق مرز مهران وارد کشور عراق می ‌شوند.
مرز بازرگان که در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو (در آذربایجان غربی) قرار دارد، در سال ۱۳۰۵ شمسی راه اندازی شد و تنها مرز ۲۴ ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است.
آذربایجان غربی دارای ۹۶۰ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان و چندین پایانه مرزی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.