فاز اول جشنواره غذاهای سنتی روستاهای منطقه آزاد ماکو آغاز شد

مدیر اجتماعی، ورزش و سلامت سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: فاز اول جشنواره غذاهای سنتی روستاهای این منطقه به مناسبت هفته جهانی غذا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

حسین ولی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این جشنواره در ۱۵۰ روستای منطقه آزاد ماکو که دارای دهیاری هستند، برگزار می شود.
وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره احیای غذای سنتی و انتقال آن به نسل جدید و برند سازی غذای محلی برای جذب گردشگر است.
وی ادامه داد: این جشنواره با همکاری دهیاری های سطح منطقه اجرا می شود و فاز دوم این جشنواره در نمایشگاه بین المللی منطقه به اجرا درخواهد آمد.
مدیر اجتماعی، ورزش و سلامت سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ساج قاورماسی، انواع آش، کوفته و دلمه از جمله غذاهایی است که توسط بانوان روستاهای منطقه آزاد ماکو در این جشنواره ارائه شده است.
به گزارش ایرنا منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *