بیش از ۱۱هزار مسافر از طریق فرودگاه ماکو جابجا شدند

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو به جابجایی۱۱ هزار و ۶۵۸ مسافر از طریق این فرودگاه طی هفت ماه گذشته اشاره کرد و گفت: پروازها از نیمه دوم مهر سال جاری/۱۳۹۷/ با شرکت هواپیمایی آتا از سرگرفته شده است.

قربان محرم نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان بار جابجا شده از ابتدای سال جاری را ۷۶ هزار و ۷۲۴ کیلوگرم برشمرد و افزود: هر هفته سه پرواز در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه با هواپیمای ۷۳۷ شرکت هواپیمایی آتا از فرودگاه ماکو به تهران و بالعکس انجام می شود.
وی اضافه کرد: فروش بلیط پروازهای تهران – ماکو و بالعکس به صورت اینترنتی توسط شرکت هواپیمایی آتا از روز شنبه ۱۵ مهرماه سال جاری در وب سایت www.sepehrsafar.com در دسترس مسافران قرار گرفته است.
محرم نژاد با بیان اینکه تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی این فرودگاه دارای استانداردهای بین المللی بوده و مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیاست، افزود: فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار احداث شده و مساحت سطوح پروازی این محوطه ۲۰۰ هکتار و طول باند آن سه هزار و ۲۷۰ متر است.
وی افزود: این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای هشت هزار مترمربع ترمینال اصلی و ۸۰۰ مترمربع سالن تشریفات است و ارتفاع برج مراقبت بالغ بر ۳۲ متر بوده و ساختمان های جنبی از قبیل ایمنی آتش نشانی و هواشناسی و غیره در حال احداث است.
به گزارش ایرنا احداث این فرودگاه در خرداد سال ۱۳۹۳ شمسی آغاز شد و با پرواز مسافری بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی سپهران در مسیر تهران – ماکو و بالعکس به بهره برداری رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *