دستاورد دولت توسط افراد قابل مصادره نیست

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو با صدور پیامی از اشخاص و برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی خواست تا ضمن احترام به فعالیت‌های پنج ساله دولت تدبیر و امید در این منطقه، از مصادره دستاوردهای دولت به اشخاص و گروه‌ها خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو  در این پیام  آمده است: همزمان با سفر رییس محترم جمهوری و کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی، ادعاهایی درباره افتتاح فرودگاه بین‌المللی ماکو مطرح شد.
در این پیام آمده است: همان گونه که در سخنان رییس جهموری، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مدیرعامل منطقه آزاد ماکو تاکید شد، این آیین «افتتاح رسمی» بوده و بهره‌برداری بخش هایی از این فرودگاه پیش از این انجام شده بود؛ مدیرعامل منطقه نیز در این مراسم تاکید کرد که این مجموعه یک شهر فرودگاهی است و فازهای مختلف آن به مرور بهره‌برداری و افتتاح رسمی خواهد شد.
بر اساس این گزارش، بررسی اسناد و مکاتبات اداری نیز نشان می‌دهد که نخستین فرود آزمایشی هواپیما در دهه فجر ۱۳۹۴ و بهره‌برداری اولیه از سالن ترمینال در دهه فجر ۱۳۹۶ صورت گرفته و پیش از روز دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ هیچ مراسم مشخصی با حضور مدیران ارشد کشور با عنوان افتتاح برگزار نشده بود.
در ادامه این پیام آمده است: این سازمان در سال جاری با وجود شرایط بسیار دشواربودجه‌ای، بویژه ناشی از انباشت بدهی‌های پیشین، ادامه فعالیت پیمانکاران در فرودگاه را با جدیت پیگیری کرده و بخش‌های مختلف این پروژه در هفت ماه نخست سال جاری از ۲ تا ۲۰٫۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی و ۳٫۵۶ تا ۲۳٫۱۶ درصد پیشرفت ریالی داشته است.
به گزارش ایرنا منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت، شهر مرزی بازرگان و شهرمرگنلر بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *