بیست و چهارمین شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو برگزار شد

بیست و چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، امام جمعه ، فرماندار وروسای آموزش و پرورش ماکو، شوط و پلدشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، در این نشست مقرر شد  مدیریت آموزش و پرورش ماکو، شوط و پلدشت بحث mun (شبیه سازی) و مجلس شورای اسلامی را تا آخر بهمن اجرا کند.
همچنین مقرر شد مسابقات رباتیک باحضور هر شهرستان در ۴ تیم (جنگجو،مین یاب ،آتش نشان ، خلاق )تا ۱۵ آذر برگزار و از بین تیم ها تیم منتخب منطقه در هر چهار گرایش انتخاب شود.

*** ۱۰ مدرسه امین در منطقه آزاد ماکو تشکیل شد

مدیر آموزش و پرورش ماکو گفت: طرح تربیتی امین و مشاوره مذهبی به منظور تقویت اعتقادات دینی دانش آموزان در ۱۰ مدرسه منطقه اجرا شد

اکبر باباپور افزود: ۳۲۸ بازمانده از تحصیل که ۱۸۴ دختر و ۱۴۴ پسر در مقطع ابتدایی در منطقه شناسایی شدند.

وی گفت: متاسفانه بر اثر ناآگاهی، بی توجهی و فقر  برخی از خانواده ها به مبحث تحصیل فرزندان، افزون بر ۵۲۱ دانش آموز مقطع متوسطه  بازمانده از تحصیل در منطقه شناسایی شدند.
وی با اشاره به اینکه در این خصوص باید تصمیم گیری و فرهنگسازی شود افزود: برای شناسایی و تشویق مردم برای همکاری جهت زیر پوشش قرار دادن تحصیل فرزندانشان به همراه معاون ابتدایی اداره آموزش و پرورش ماکو از این مناطق سرکشی کردیم.

امام جمعه ماکو نیز گفت:  حضور روحانیان درمدارس فرصت مناسبی است و دستگاه تعلیم و تربیت هرگز از وجود روحانیت بی نیاز نبوده و روحانیت کمک بسیار ارزنده ای به آموزش وپرورش کرده است.
حجت الاسلام هاشمی با بیان اینکه، باید فرهنگ نماز در مدارس منطقه نهادینه شود گفت : اقامه نماز در مدارس نجات دهنده دانش آموزان از آسیب های اجتماعی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *