مدیر کار و خدمات و اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو مطرح کرد:

تخصیص ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های اشتغال در زمینه طلا و جواهر در ماکو

مدیر کار و خدمات و اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:۴۲ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های اشتغال در زمینه طلا و جواهر، پوشاک و نیز پسماند و بازیافت که از سوی منطقه آزاد ماکو پیگیری می‌شد در کارگروه ملی تایید و به تایید بانک نیز رسیده و در شرف عقد قرارداد است.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو به نقل از فارس؛ احمد غریوی اظهار کرد: در دوازدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در منطقه آزاد ماکو برگزار شد، مصوب شد که از این پس کارگروه‌های اشتغال ماکو، پلدشت و شوط با مرکزیت سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شود چون در گذشته کارگروه اشتغال در شهرستان برگزار شده و مصوبات آن در کارگروه اشتغال استان تصویب و سپس نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام می‌شد.

وی با اشاره به موضوع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در منطقه آزاد ماکو تصریح کرد: در این رابطه برای شهرستان ماکو مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی و ۱۱۴ درصد آن جذب شد و نیز اعتبار در نظر گرفته شده برای شهرستان پلدشت سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون ۶۰ درصد یعنی معادل دو میلیارد و ۱۱۴ میلیون تومان از آن پرداخت شده و در نهایت اعتبار شهرستان شوط سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که ۵۲ درصد یعنی معادل دو میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان جذب شده است.

مدیر کار و خدمات و اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه با اشاره به میزان تسهیلات اشتغال فراگیر که در سامانه»کارا» ثبت شده است افزود: در این زمینه تا تاریخ ۱۱ آذر ماه در ماکو ۴۵ طرح به بانک ارسال شده که در صورت تخصیص اعتبار برای ۶۱۹ نفر زمینه اشتغال جدید ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: کل پرداختی بانک نیز در شهرستان ماکو تاکنون ۲۷ طرح بوده که برای ۶۸ نفر اشتغال جدید ایجاد کرده است.

غریوی با اشاره اینکه در شهرستان شوط نیز ۶۳ طرح به بانک ارسال شده و در صورت تخصیص اعتبار برای ۲۳۳ نفر اشتغال جدید ایجاد می‌کند گفت: از ۶۳ طرح ارسالی تاکنون برای ۲۴ طرح، تسهیلاتی با ۱۰۵ نفر اشتغال پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن در شهرستان پلدشت هفت طرح با اشتغال ۲۴ نفر به بانک‌های عامل ارسال شده که تاکنون تسهیلات اشتغال برای دو طرح با میزان اشتغال‌زایی برای پنج نفر ایجاد شده است.

مدیر کار و خدمات و اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر در شهرستان ماکو مبلغ پنج میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان از بابت طرح‌های اشتغال که به تایید بانک رسیده در شرف عقد قرارداد است .

وی بیان کرد: ۴۲ میلیارد تومان نیز تسهیلات برای طرح‌های اشتغال در زمینه طلا و جواهر، پوشاک و نیز پسماند و بازیافت که از سوی منطقه آزاد ماکو پیگیری می‌شد در کارگروه ملی تایید شده و به تایید بانک نیز رسیده و در شرف عقد قرارداد است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.