سومین دوره مسابقات بین المللی جام طلایی منطقه آزاد ماکو

اکبر روح پرور رئیس کمیته سوپرساباکی فدراسیون ورزش های رزمی در خصوص برگزاری مسابقات بین المللی این کمیته گفت: سومین دوره مسابقات بین المللی کومیته سوپرساباکی فدراسیون ورزش های رزمی با همکاری منطقه آزاد ماکو، هفتم و هشتم اسفند در بخش بانوان و نهم و دهم اسفند در بخش مردان در چند استایل در این شهر برگزار می شود.
وی افزود: این رقابت ها با شرکت ۴۰۰ ورزشکار داخلی و خارجی و با حضور ۱۲ کشور افغانستان، استرالیا، هند، پاکستان، عراق، سوریه، ازبکستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، لبنان، پاکستان و گرجستان همراه با ایران در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار می شود و ایران در این پیکارها دو تیم دارد.
رئیس کمیته سوپرساباکی فدراسیون ورزش های رزمی گفت: از کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه و لهستان دعوت کرده بودیم که امکان حضور آن ها فراهم نشد.
وی ادامه داد: در سال های اخیر در رقابت های بین المللی متعددی حضور یافتیم و نمایندگان ایران موفق به کسب مدال های متعددی شدند.
روح پرور درباره جوایز قهرمانان این رقابت های بین المللی توضیح داد: چون نمی توانیم این رقابت ها را به صورت حرفه ای برگزار کنیم، امکان ارائه جوایز دلاری وجود ندارد و فقط برای نفرهای برتر کمربند طلایی و جام، اهدا می شود.
وی در خصوص ادوار گذشته مسابقات بین المللی سوپرساباکی گفت: دوره قبلی مسابقات با عنوان اوراسیا با حضور ۱۴ کشور در تهران برگزار شد و تیم ایران عنوان قهرمانی را به دست آورد.
مسئول کمیته سوپرساباکی فدراسیون ورزش های رزمی گفت: رقابت های بین المللی ماکو با مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان و زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی برگزار می شود.
وی در پایان گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و هیئت استان و همچنین منطقه آزاد ماکو همکاری خوبی با ما کردند تا بتوانیم میزبان خوبی برای این رقابت بین المللی باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.