عملیات اجرایی احداث آزاد راه بازرگان – مرند آغاز شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: عملیات اجرایی قطعه سوم آزادراه بازرگان – مرند به طول ۱۹۰ کیلومتر با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو به نقل از اخبار مالی، غلامرضا سلیمانی ، ضمن بیان مطلب فوق افزود: آزادراه بازرگان (منطقه آزاد ماکو) – مرند در جاده ابریشم و حلقه اتصال کریدورهای بین المللی شرق به غرب احداث و به عنوان دروازه اتصال آسیا به اروپا از آن استفاده می شود.
وی ادامه داد: نقل و انتقال کالا از شرق به غرب دنیا از این مسیر انجام می گیرد. لذا این مسیر یک مسیر اقتصادی برای حمل و نقل چینی ها به شمار می رود. بنا براین برای ارتقای ظرفیت این بزرگراه باید اتصالات و حمل و نقل طبیعی تسهیل شود.
سلیمانی با اشاره به اینکه این پروژه به سرمایه گذاری ۶۵ درصدی بخش خصوصی و ۳۵ درصدی دولت با ده هزار میلیارد ریال اعتبار احداث می شود افزود: منطقه آزاد ماکو برای توسعه حمل و نقل ترکیبی این آزادراه کمک شایان توجهی داشته چرا که مرز بازرگان با توجه به شرایط کنونی حاکم بر جامعه و تحریم ها بسیار مهم و کاربردی است.
همچنین فریبرز پور بهرام، مدیر عامل شرکت آزاد راه مرند بازرگان و مدیر اجرایی این پروژه نیز اظهار داشت: طول پروژه آزادراه مرند- ماکو ۱۹۰ کیلومتر است که قطعه سوم این پروژه به طول ۷۰ کیلومتر و در ماکو واقع شده است.
گفتنی است: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، کلنگ زنی رسمی این آزاد راه بزودی با حضور رییس جمهور انجام می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.