فرودگاه ماکو برای فرود هواپیمای رییس جمهوری آماده است

حسن قره داغی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماکو صبح امروز شاهد بارش شدید باران بود که بعد از ساعتی بند آمد؛ در زمان حاضر وضعیت هوا در فرودگاه ماکو مساعد است و هیچ گونه تاخیری در زمان پرواز ریاست جمهوری به این فرودگاه نخواهد بود.
وی افزود: تمامی امکانات این فرودگاه آماده استقبال از ورود رییس جمهوری است.
سرپرست اداره هواشناسی ماکو نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در بارندگی صبح امروز ۱٫۴ میلی متر باران بارید، اما فعلا بارندگی نداریم.
جعفر علیپور افزود: بعد از ظهر امروز در ماکو در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: در زمان حاضر آسمان ماکو، ابری و دمای هوا ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر است.
دکتر حسن روحانی عصر امروز/سه شنبه/ در سفری یکروزه برای افتتاح طرح های عمرانی، خدماتی و زیربنایی به آذربایجان غربی سفر و در این سفر ۲۷ طرح بزرگ با هزینه چهار هزار و ۴۶۵ میلیارد تومانی را در شهرهای مختلف استان افتتاح می کند.
هواپیمای رییس جمهوری و هیات همراه در سفر به آذربایجان غربی در فرودگاه تازه احداث منطقه آزاد ماکو در فاصله ۲۹۰ کیلومتری شمال غرب ارومیه واقع شده است.
به گزارش ایرنا، فرودگاه منطقه آزاد ماکو در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ بصورت عملیاتی آغاز شد و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال ۱۳۹۴ انجام شد؛ این فرودگاه در زمینی به وسعت۵۰۰ هکتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *