گروه گردشگران اروپایی از مرز بازرگان وارد منطقه آزاد ماکو شدند

مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: یک گروه ۲۴ نفره از گردشگران اروپایی امروز /جمعه/ از مرز بازرگان وارد ایران شدند.

مهدی عبدالله‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه متشکل از گردشگران آلمانی، هلندی و اتریش هستند که در بدو ورود به ایران وارد منطقه آزاد ماکو شدند.

وی افزود: این گروه پس از ۲ روز اسکان در این شهرستان و بازدید از ابنیه تاریخی این منطقه از مناطقی چون تبریز، تکاب، کرمانشاه، اندیمشک، شیراز، کرمان و یزد دیدن خواهند کرد.

وی ادامه داد: مدت اقامت این گروه که توسط شرکت گردشگری آریان توریست وارد ایران شده‌اند ۲۰ روز بوده و پس از این مدت از مرز بازرگان از کشور خارج خواهند شد.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال غرب کشور واقع است؛ مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با نخجوان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با ترکیه است.

مرز بازرگان نیز که در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب شهرستان ماکو قرار دارد از مبادی مهم ورود و خروج مسافر از کشور است؛ از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار مسافر خارجی از طریق این مرز وارد کشور شده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.