مدیربازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو خبرداد:

امکان ثبت سفارش کالا جهت تولید و پردازش و صادرات صددرصدی آن به خارج از کشور در منطقه آزاد ماکو

مدیربازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو از امکان ثبت سفارش برای ورود کالاهای گروه ۴ جهت تولید و پردازش و صادرات صددرصدی آن به خارج از کشور خبر داد.

علی قنبری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو افزود: با پیگیری‌های متعدد صورت گرفته، امکان ثبت سفارش برای ورود کالاهای گروه ۴  جهت تولید و پردازش و صادرات ۱۰۰ درصدی آن به خارج از کشور فراهم شد و در حال حاضر امکان ثبت سفارش و ترانزیت این نوع کالاها به واحدهای تولیدی مناطق آزاد میسر می باشد.

وی با بیان اینکه پس از انجام فرایند تولید و پردازش بایستی صددرصد کالاها و محصولات به مقصد خارج از کشور و به بازارهای هدف خارجی صادر شود افزود: این درصورتی است که کالاها و محصولات تولید و پزدازش شده اجازه ورود به سرزمین اصلی (داخل کشور) را ندارد.

قنبری اظهارداشت: همچنین در سامانه جامع تجارت این امکان توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی فراهم شده است و به گمرکات محترم مستقر در مناطق آزاد نیز اطلاع رسانی لازم انجام یافته است.

وی از فعالین اقتصادی که تمایل به سرمایه گذاری در این بخش را دارند خواست تا نسبت به انجام فرآیند مربوطه اقدام و فعالیت خودرا شروع یا ادامه دهند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.