پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

لزوم بهره گیری از دانش روز، فناوری نوین و تجهیزات مدرن در معادن منطقه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از فعالان بخش معدن و فراوری های مواد معدنی خواست تا فعالیت های خود را بر مبنای علم و دانش روز و تجهیزات و فناوری نوین دنیا تطبیق دهند.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، محمدرضا عبدالرحیمی در جلسه رفع موانع و مشکلات فعالان حوزه معدن منطقه آزاد ماکو گفت: استفاده از روش های سنتی در استخراج و فراوری معدن امروز بازده اقتصادی مطلوب نداشته و نیاز است فعاليت هاي معدني به صورت علمي و صنعتي پيگيري شود تا كمترين آسيب به عرصه هاي ملي و طبيعي وارد شود.

وی اجرای قانون را اصل مهم برای تمام امور دانست و اظهارداشت: رفع موانع و مشکلات معدنکاران در سایه قانون و رفع بروکراسی های زائد امکان پذیر است و در این خصوص سازمان منطقه آزاد ماکو تمام تلاش خود را انجام خواهد کرد.

عبدالرحیمی با اشاره به مشکلات معدنکاران در زمینه ورود ماشین آلات سنگین معدنی بیان داشت: طی پیگیری هایی که از مراجع ذی ربط داشتیم ورود ماشین آلات سنگین متحرک و ثابت مورد نیاز برای پروژهای معدنی، همانند خودروهای سواری با پلاک منطقه آزاد و نصب سیستم GPS با بهره گیری از مزیتهای ماده (۱۴) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی امکان پذیر خواهد.

وی ادامه داد: عدم محصور بودن منطقه آزاد ماکو، دستگاه های نظارتی گمرکی را نگران کرده است لذا با هماهنگی هایی که با راهنمایی رانندگی انجام دادیم با نصب پلاک و دستگاه جی پی است این مشکل حل می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه حوزه معدن نقش بسزایی در جهش تولید و جهت تحقق اهداف پیش بینی شده دارد بیان داشت: از همین رو نیز توسعه معادن در منطقه آزاد ماکو با جدیت دنبال می شود.

شایان ذکر است: مشکلات سوخت تجهیزات و ماشین آلات معدنی ، مشکلات بانکی،‌ بروکراسی های زائد اداری از جمله مسائلی بود که معدنکاران در این جلسه بیان داشتند.
صاحبان معادن این منطقه بدلیل کمبود ماشین آلات معدنی اعم از لودر، بولدوزر وگریدر و سنگ شکن و در عین حال عدم امکان استفاده از مزیتهای موضوع ماده ۱۴ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد نتوانسته اند از مزیت ها، فرصت ها و پتانسیل های منطقه آزاد برای توسعه این بخش و ایجاد ارزش افزوده برای کشور بهره مند گردند.

یکی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار ارزشمند برای رشد اقتصادی کشور بدون اتکای به درآمدهای نفتی، معادن است که در این میان وجود تنوع مواد معدنی، منطقه آزاد ماکو را در زمره مناطق معدنی شاخص کشور مطرح کرده است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین