پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

برای رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده نیازمند همراهی مجلس هستیم / ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشورهای همسایه در دستور کار است

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي در نشست با فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماكو، ضمن استماع مسائل و مشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه گفت: با پیگیری های دبیرخانه و تیم ویژه در دبیرخانه شورايعالي، تلاش می کنیم مشکلات مالیاتی به حداقل برسد ولی برای رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، نیازمند همراهی مجلس هستیم.

به گزارش فرينا، سعید محمد در این نشست اتهامات وارده به مناطق آزاد را بی اساس خواند و افزود: این اتهامات ناشی از عدم شناخت کافی و اطلاعات نادرست نسبت به ماموریت های مناطق آزاد است.

وی، از پیگیری دبیرخانه شورايعالي برای ایجاد مناطق آزاد مشترک با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشور ارمنستان،‌ عراق،‌ افعانستان،‌ پاکستان و ترکمنستان را در دستور کار داریم و با همراهی وزارت امور خارجه پیگیر آن هستیم.

مشاور رییس جمهور در ادامه، استفاده از منابع و ظرفیت های کشورهای همسایه از جمله بهره مندی از سیستم بانکی و بیمه خارجی را از مزایای ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشورهای همسایه خواند.

دبير شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي، خواستار فعال شدن کامل ظرفیت های معدنی منطقه آزاد ماکو شد و افزود: فرآوری و تکمیل زنجیره در حوزه معدن منطقه آزاد ماکو ضروری است و باید توسط مسئولین منطقه به جد پیگیری شود.

در این نشست، فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان منطقه آزاد ماکو نیز به بیان مشکلات و مسائل حوزه تولید پرداختند.

گفتني است؛ دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ویژه اقتصادی روز شنبه (27 آذرماه) به منظور بازدید از طرح های عمرانی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو به این منطقه سفر كرد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین