پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

سياست سازمان منطقه آزاد ماکو بر توزيع متوازن امكانات متمركز است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: سياست سازمان منطقه آزاد ماکو بر توزيع متوازن امكانات و منابع در سه شهرستان ماکو،‌شوط و پلدشت متمركز است

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،‌حسین گروسی روز سه شنبه با حضور در شهرستان پلدشت ضمن دیدار با امام جمعه و اعضای شورای تامین این شهرستان از چندین پروژه در حال اجرا و نیز بازارچه مرزی پلدشت دیدن نمود.

حسین گروسی در این دیدار با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید در منطقه آزاد ماکو در حوزه کشاورزی، دامپروری و شیلات به افزایش اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی منطقه منجر می شود گفت: زنجیره تولید راهکار ارزش بخشی به تولیدات کشاورزی منطقه است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو نه تنها در اقتصاد شهرهای منطقه بلکه در اقتصاد ملی و تولید ناخالض داخلی (GDP) نیز نقش ایفا کند افزود:‌ شهرستان های ماکو،‌ شوط و پلدشت هرکدام ظرفیت هایی برای افزایش درآمد و زیست پذیری دارند که با بهره گیری از ایان ظرفیت ها می توان در اقتصاد پایدار نقش مهمی ایفا کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن تاکید بر آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت منطقه ادامه داد: در بازدیدی که از پروژه احداث پتروشیمی داشتیم به نظر می رسد نیاز به تلاش و حمایت های ملی برای اجرا و اتمام این پروژه است.

گروسی حمایت از واحد های صنایع تبدیلی را مورد تاکید قرار داد و به لزوم بهره گیری از ظرفیت نخبگان در جهت آمایش و تدوین طرح نهایی جامع منطقه اشاره کرد و گفت: تمامی طرح هایی که در منطقه اجرا می شود، پیوست امنیتی و فرهنگی خواهند داشت.

وی بر لزوم اجرای طرح های دولتی و‌استفاده از منابع ملی تاکید کرد و افزود: برای ایجاد زیرساخت های لازم برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری کلان در بزرگترین منطقه آزاد کشور نیاز به منابع ملی است و درآمدهای سازمان منطقه آزاد در این خصوص کافی نمی باشد. 

فرهاد تقوامنش، قائم مقام معاونت اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این جلسه گفت: ظرفیت های زنجیره تولید صنایع کشاورزی و  صنایع تبدیلی در منطقه آزاد ماکو به واسطه دارا بودن مرز مشترک با دوکشور و نیز وجود منابع آبی غنی فراهم است و سرمایه گذاری هایی که در این بخش صورت می گیرد موفقیت آمیز خواهد بود. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این سفر یکروزه به پلدشت از بازارچه مرزی پلدشت دیدار و از نزدیک به استماع مشکلات بازاریان پرداخت.

وی همچنین با حضور در فرماندهی مرزبانی پلدشت و فرماندهی نیروی انتظامی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی از اقدامات این نهادهای امنیتی تقدیر و تشکر نمود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

یک پاسخ به «سياست سازمان منطقه آزاد ماکو بر توزيع متوازن امكانات متمركز است»

به گواه قاطعبه دوست و دشمن فرهاد تقوامنش فردي ميداني، شجاع، فساد ستيز و دانشمند و يكي از افتخار آت جهان اسلام است، به جرأت ميتوان گفت ايشان در جهاد علم و تبين و دانش يكي از سرداران جبهه فرهنگي و اقتصادي و صنعتي كشور است، موقعي كه دشمن او را برنمي تابد بس بهترين است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین