پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

عملیات اجرایی پروژه سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در منطقه آزاد ماکو کلید خورد

رئیس هیئت مدیره شرکت آسیاتک گفت: به دنبال امضاء قرارداد سرمایه‌گذاری و احداث مرکز داده هزار رکی شرکت آسیاتک در منطقه آزاد با واگذاری زمین و انجام تشریفات قانونی این پروژه وارد فاز عملیاتی شد.
عبدالمحمد بیدختی نژاد ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد با بیان اینکه تمامی مراحل قانونی و صدور مجوزهای لازم برای آغاز این پروژه انجام شده است افزود:‌ تمام استاندارد‌های بین المللی در این پروژه رعایت شده است و هیچ یک از فاز‌ها تاثیری در توسعه یکدیگر ندارند و هر کدام از فاز‌ها قابلیت توسعه دارند و امیدواریم فاز اول را تا روز جهانی ارتباطات سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسانیم.

وی ادامه داد: زمین این پروژه که دیتاسنتر بین المللی و هاب منطقه ای شمالغرب کشور خواهد بود،‌ توسط سازمان منطقه آزاد ماکو مشخص شده و از امروز ساخت و ساز آن آغاز می شود. بیدختی نژاد از اجرای نسل سوم خدمات دیتاسنتر در ماکو خبرداد و افزود: ما می توانیم در قطب بین الملی مرکز داده در ماکو هم به سرزمین اصلی و هم سایر کشورهای همجوار خدمات ارائه دهیم. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد: با هدف گذاری آسیاتک بتوانیم در منطقه آزاد ماکو شاهد تبدیل این منطقه به قطب دیتاسنتر باشیم وبا همت مدیران و سیاستگذاری جدید، ماکو حوزه مطمئن برای سرمایه گذاری تبدیل خواهیم کرد.

حسین گروسی افزود:‌ خوشبختانه شرکت آسیاتک به عنوان سرمایه گذار این طرح به دلیل موقعیت جغرافیای منطقه آزاد ماکو در دروازه مبادلات جمهوری اسلامی ایران با اروپا و ترکیه و دسترسی آسان به شبکه ای بین المللی با توجه به مزیت ها و مشوق های قانونی منطقه آزاد در حوزه مالیات و معافیت های گمرکی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز پروژه اقدام به سرمایه گذاری کرد.

شایان ذکر است: تملک برای این پروژه ٤٢ میلیارد ریال است. سرمایه گذاری عمرانی پروژه ٣٥٠ میلیارد ریال و پس از سفارشات لازم برای تولید میزان کل سرمایه گذاری با نرخ امروز به ٧٤٠٠ میلیارد می‌رسد. این پروژه با ظرفیت هزار رک در ۴ فاز عملیاتی طراحی شده و بالاترین ضریب دسترسی به نقاط فیبر بین الملل را دارد. با ایجاد قطب دیتا سنتر ماکو بستر برای شرکت های نوپا و استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات در این منطقه با استقبال چشم گیری مواجه می شود. ایجاد قطب‌ مراکز داده تحول بزرگی در ارائه خدمات پیشرفته فناوری اطلاعات و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را در پی داردو باعث رونق گرفتن کسب‌وکارهای داخلی و افزایش مزیت‌های نسبی آنان در ارائه خدمات پیشرفته و نوین نسبت به رقبای خارجی می شود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین