پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

ضرورت نصب دستگاه پایش آنلاین و راه اندازی سیستم دفع پسماند در کارخانه کابی آلیاژ

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو،‌  به دنبال بازدید سرزده از کارخانه کابی آلیاژ،‌ در جلسه ای با حضور مدیر این کارخانه، دستور نصب دستگاه پایش آنلاین و فیلتراسیون هوا و راه اندازی سیستم استاندارد دفع پسماند در کارخانه کابی آلیاژ را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبر ی منطقه آزاد ماکو حسین گروسی در این جلسه با بیان اینکه بر اساس سیستم پایش آنلاین،‌امکان سنجش لحظه ای میزان آلایندگی این واحد فراهم می شود افزود:‌ با توجه به اینکه موضوعات زیست محیطی این کارخانه به عنوان یک مطالبه مردمی  تبدیل شده مقرر است با نصب سیستم پایش آنلاین دائما مورد بررسی قرار گرفته و در صورت بروز هرگونه مشکلات زیست محیطی سریعا اقدام خواهند نمود.

قبلا نیز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو که بطور سرزده با حضور در شرکت کابی آلیاژ در جریان روند فعالیت شرکت کابی آلیاژ قرار گرفته بود گفت: تذکرات لازم در خصوص ایجاد فیلتر، استانداردسازی، مدیریت پسماند به واحد مذکور داده شده و با نظارت سازمان محیط زیست با رعایت نکات اصولی و استقرار فیلتر‌، میزان آلایندگی واحد مذکور کنترل می شود.

کارخانه تولید فروآلیاژ سیلیس و منگنز که به کابی آلیاژ ماکو معروف است در 10 کیلومتری شهر شوط در منطقه آزاد ماکو قرار دارد. فروسیلیکو منگنز برای کاربردهای مختلفی همچون افزایش سختی پذیری فولاد، آلیاژ سازی، کاهش حلالیت کربن فولاد و همچنین کاهش ناخالصی های فولاد استفاده می شود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین