پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

بازدید میدانی حسین گروسی از روند اجرای پروژه های کشاورزی در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از پروژه های دردست اجرای کشاورزی بخش خصوصی و زیرساخت های حوزه کشاورزی منطقه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، حسین گروسی روز سه شنبه به اتفاق ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت ضمن بازدید از زیرساخت های حوزه کشاورزی در دشت زیدون شهرستان ماکو و دشت یارآغلی واقع در شهرستان پلدشت از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه های کشاورزی بخش خصوصی در این منطقه قرار گرفت.

شایان ذکر است: وجود 10 سد با ظرفیت آبی 420 میلیون مترمکعب، رودخانه های پرآب در کنار رود بزرگ ارسآب  و دارا بودن حدود 98 هزار هکتار اراضی قابل کشت و 32 هزار هکتار شبکه آبیاری تحت فشار در منطقه آزاد ماکو از جمله پتانسیل های این منطقه برای توسعه فعالیتهای کشاورزی محسوب می شود.

تولید سالانه 260 هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی، شیلات و عسل طبیعی در منطقه آزاد ماکو و همچنین آمادگی اراضی پایاب سدهای منطقه آزاد ماکو جهت واگذاری به سرمایه گذاری شرکت های کشت و صنعت، احداث واحدهای گلخانه ای و دامداری‌های بزرگ و صنعتی بهمراه صنایع وابسته، ظرفیت عظیمی در راه اندازی صنایع فرآوری، تبدیلی و بسته بندی است که چرخه تولید را تکمیل و موجب افزایش تولید و ایجاد اشتغال در این منطقه می شود. همچنین، تولید و صادرات شاه‌میگو و آبزیان با استفاده از ظرفیت رودخانه ارس، رتبه نخست تولید آبزیان بین شهرهای غیر ساحلی کشور را به این منطقه اختصاص داده است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

یک پاسخ به «بازدید میدانی حسین گروسی از روند اجرای پروژه های کشاورزی در منطقه آزاد ماکو»

سلام
ما دست تک تک سربازان اقتصادی رو می بوسیم و ازشون تشکر می کنیم
اما چرا و به چه دلیل تاکنون پروژه آبدهی آبیاری قطره ای دشت علینظر که کمتر از دو کیلومتر با یارآغلی فاصله دارد هنوز راه اندازی نشده است .
تا کی باید مردم محلی بی عرضگی مسئولان امر را تحمل کنند .
مااز آقای بخشدار و فرماندار و جهاد کشاورزی و همه مسئولان می خواهیم به جد دنبال حل مسائل منطقه باشند . تا کی باید مردم محلی منتظر باشند . پروژه هایی که با سرمایه و تجهیرات راه اندازی می شوند که نیاز به بازدید ندارد و عکس گرفتن از آنها افتخار هم نیست . افتخار بازدید از پروژه های نصفه و نیمه مانده دشت علینظر و دشت قیر کندی و بقیه است .
تا کی باید شاهد دزدیده شدن رایزرهای آبیاری قطره ای در سر زمینهایمان باشیم .
وقتی اسم دشتهای پلدشت رو می آورید آدم فکر می کند از آرارات تا جلفا همه اش آباد شده اما اینطور نیست
زمانی باید به افتتاح پروژه ها افتخار بکنید که بتوانید مشکل دشت علینظر را حل کنید
اینجاست که مرد واقعی و کاری نمود پیدا میکند .
الان چندین سال هست که دشتهای بالادست کانال آب فاقد آب کشاورزی هستند در صورتی که همه زمینها لوله کشی شده و آماده بهره برداری
سرمایه و عمر و زندگی اهالی دشت علینظر تا از بین نرفته لطفا کاری بکنید .

یکی از زمین داران دلسوز دشت علینظر پلدشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین