پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی وارد منطقه آزاد ماکو شد

با حضور معاون رئیس جمهور و رئيس سازمان انرژی اتمی ایران عملیات اکتشاف معدن اورانیوم در شمال استان آذربایجان غربی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،  محمد اسلامی روز دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکوکه با استقبال مسئولین استانی و منطقه همراه بود، در گفت و گو با خبرنگارما با اشاره به هدف از این سفر و حضور در منطقه آزاد ماکو گفت: در نقطه آغاز یک سرمایه گذاری صنعتی و معدنی قرار گرفتیم تا بتوانیم در ظرفیت های فرایند اکتشافی بدست آمده در این منطقه، یک جریان صنعتی معدنی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در این پروژه معدنی تا هم تامین نیازهای سازمان انرژی اتمی تامین می شود و هم با استحصال عناصر دیگر گرانبهای دیگر که تاثیرات مهمی در فراینده زنجیره ارزش معدن دارد با کمک منطقه آزاد و استانداری یک اتفاق خوب اقتصادی رخ خواهد داد.

*** منطقه آزاد ماکوبه یکی از کانون های صنعتی و معدنی تبدیل می شود

معاون رئیس جمهوراضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه،‌منطقه به یکی از کانون های مهم صنعتی و معدنی تبدیل و به تبع آن رشد اقتصادی منطقه را شاهد خواهیم بود.

وی همجواری این ظرفیت با کشور دیگر که قطب بزرگ ترانزیتی را شکل داده است حائز اهمیت خواند و اظهار داشت:‌ این ظرفیت می تواند برای روابط تجاری با کشورهای دیگر و توسعه صادرات پشتوانه ای قوی باشد.

شایان ذکر است: محل این پروژه در روستای دلک وردی بخش آواجیق  عملیات اکتشاف این پروژه با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا می شود و با بهره برداری از این معدن عناصر اورانیوم، طلا، مس و .. استحصال خواهد شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین