پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

بیش از ۱۱۰ فرصت سرمایه گذاری در انتظار سرمایه گذاران

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه هدف این سازمان از حضور در رویداد بین‌المللی کیش اینوکس ۲۰۲۳ رونمایی از بسته‌های سرمایه‌گذاری است، گفت: حدود ۱۱۰ بسته سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو با داشتن ویژگی‌هایی‌ همچون بی‌نام بودن، اختصاص زمین و انجام استعلامات و مراحل اداری تعریف و آماده سازی شده است.

حمزه حورسی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو در یک گفت‌وگوی اختصاصی با رصد اقتصادی با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: یکی از ابزارهای جذب سرمایه‌گذار تبیین بسته‌های سرمایه‌گذاری با فرصت‌های جذاب و مزیت‌های ویژه است. با توجه به اینکه ابزار تبلیغاتی در جهت شناساندن و معرفی این طرح‌های سرمایه‌گذاری حضور در نمایشگاه‌ها و برپایی غرفه می‌باشد، بنابراین سازمان منطقه آزاد ماکو با حضور در رویداد مهم بین‌المللی کیش اینوکس ۲۰۲۳ تبلیغ این بسته‌ها و جذب سرمایه‌گذار است.

وی تبیین بسته‌های سرمایه‌گذاری فوق را در چندین حوزه بیان کرد و افزود: با توجه به اینکه منطقه آزاد ماکو به عنوان دروازه قدیمی راه ابریشم دارای فرصت‌های زیادی برای سودآوری و تجارت است، در حوزه لجستیک فرصت‌های بسیار زیادی تببین کرده‌ایم که در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری تبیین شد و به سرمایه‌گذاران ارائه می‌گردد.

حورسی دومین رویکرد منطقه آزاد ماکو که از مزیت‌های بیشماری برای سرمایه‌گذاران برخوردار خواهد بود را بخش گردشگری عنوان کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر گردشگری در این منطقه به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب توسعه نیافته است. به همین منظور، سازمان منطقه آزاد ماکو برای توسعه گردشگری بسته‌های سرمایه‌گذاری را برای ارائه به علاقمندان این بخش تهیه کرده است که در این نمایشگاه به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.

معاون اقتصادی منطقه آزاد ماکو، افزود: بزرگترین فرصت موجود در این منطقه آزاد، حوزه ترانزیت می‌باشد که سازمان منطقه آزاد ماکو با دوبانده کردن جاده‌های ترانزیتی، احداث کمربندی این بخش بالقوه را برای بهره‌برداران اقتصادی به بالفعل تبدیل کرده است. منطقه آزاد ماکو، برای توسعه حوزه ریلی از شهر مرند تا مرز بازرگان که بزرگترین مرز زمینی کشور و فاقد شبکه ریلی می‌باشد، بسته‌های سرمایه‌گذاری را تهیه کرد که در این نمایشگاه در تفاهم‌نامه‌ای به یک شرکت خارجی واگذار خواهد شد. با احداث شبکه ریلی فوق شرق و غرب دنیا متصل خواهد شد. به این صورت که در حال حاضر شبکه ریلی از چین، سرخس تا مرند آذربایجان وجود دارد که با احداث این ۲۰۰ کیلومتر به شبکه ریلی ترکیه و اروپا اتصال کامل بر این کریدور ترانزیتی انجام می‌گیرد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین